Zaplątani: Serial to serial należący do Disney Channel Original Series.
Fabuła[]
Po uwolnieniu z wieży Roszpunka przyzwyczaja się do życia królewskiej córki i księżniczki. Wraz z przyjaciółmi - Pascalem, Maximusem, Cassandrą i Julkiem - próbuje odkryć tajemnicę swoich długich blond włosów...
Obsada[]
Oryginalna[]
- Mandy Moore jako Roszpunka
- Zachary Levi jako Julian Szczerbiec/Feldspar
- Eden Espinosa jako Cassandra
- Clancy Brown jako Frederic
- Julie Bowen jako Arianna
- Jeremy Jordan jako Varian
- Jonathan Banks jako Quirin
- Donna Murphy jako Gertruda
- Jeffrey Tambor jako Nochal
- Paul F. Tompkins jako Amor
- Richard Kind jako Monty
- Diedrich Bader jako Stachu
- Sean Hayes jako Piotruś
- M. C. Gainey jako Kapitan Straży
- Fabio Tassone jako Giovanni
- Artt Butler jako fałszywy Giovanni
- Jeff Ross jako Hook Foot
- Danny Trejo jako Wrak Łupieżca
- Ron Perlman jako Bracia Karczybykowie
- James Monroe Iglehart jako Lance Bajero
- Gideon Emery jako Łasica
- Chris Sonnenburg jako Percival
- Bradley Whitford jako Trevor
- Jessica St. Clair jako Fernanda Pizazzo
- Barry Bostwick jako profesor St. Croix
- Adewale Akinnuoye-Agbaje jako Xavier
- Pat Carroll jako Pani Krogulec
- Steven Blum jako Attyla
- Charles Halford jako Władimir
- Peter MacNicol jako Nigel
- Danielle Brooks jako Renia
Polska[]
W wersji polskiej udział wzięli:
- Maciej Stuhr – Julian „Julek” Szczerbiec / Flynn Rajtar
- Julia Kamińska – Roszpunka
- Anna Smołowik – Kasandra
- Andrzej Blumenfeld – Król Fryderyk (odc. 1-2, 6-7, 10)
- Szymon Kuśmider –
- Król Fryderyk (odc. 11-13, 15-17, 19-23, 36, 46, 50-51, 55, 57, 61-62, 66-70),
- Quirin (odc. 51, 58, 68-70),
- Vladimir (odc. 68-70)
- Klementyna Umer –
- Królowa Arianna,
- Mary (odc. 53)
- Grzegorz Pawlak –
- Nochal,
- Szakala Szablozębna (odc. 4)
- Robert Jarociński –
- Quirin (odc. 1, 11-12, 40),
- Haczystop
- Jakub Szydłowski – Lance Bajera / Arnwaldo Schnitz
- Monika Obara −
- Adira (odc. 26-27, 30, 33, 40-41, 48-50, 68-70),
- Zhan Tiri (odc. 68-70)
- Wojciech Paszkowski –
- Amor,
- Strażnik Piotruś (serie I-II),
- Frycek (odc. 2-3, 10),
- Członek związku (odc. 4),
- Mężczyzna z popcornem (odc. 4),
- Wynalazca dojarki (odc. 8),
- Głowa łosia (odc. 17),
- Rzeźnik (odc. 58)
W pozostałych rolach:
- Danuta Stenka – Matka Gertruda (odc. 1, 46, 50, 65, 67)
- Maksymilian Bogumił – Varian (odc. 1, 8)
- Marcin Franc – Varian (odc. 11-13, 16, 20-23, 36, 50-51, 54, 57-58, 60, 62-64, 66-70)
- Jacek Król –
- Kapitan Straży,
- Strażnik Stach (serie I-II),
- Vladimir (część odcinków)
- Wojciech Słupiński –
- Wujaszek „Monty” Montgomery (odc. 2, 10, 15, 18, 22-23, 51, 53, 67),
- Dwayne (odc. 3)
- Maria Tyszkiewicz – Kobieta (odc. 3-4)
- Bożena Furczyk −
- Staruszka (odc. 3),
- Kobieta (odc. 4),
- Chłopiec 1 (odc. 4)
- Karol Wróblewski –
- Dale / fałszywy Giovanni (odc. 3),
- Prawdziwy Giovanni (odc. 3)
- Jakub Wieczorek – Wrak Łupieżca (odc. 4)
- Mikołaj Klimek −
- Wytatuowany Carl (odc. 4),
- Więzień (odc. 5),
- Vladimir (odc. 58),
- Strażnik (odc. 59)
- Maksymilian Michasiów − Prowadzący turniej (odc. 4)
- Mirosław Zbrojewicz − Bracia Karczybykowie (odc. 5, 52, 56)
- Antoni Scardina − Chłopiec (odc. 10)
- Łukasz Lewandowski –
- Król Trevor (odc. 7, 57),
- Wynalazca szczudeł (odc. 8),
- Nigel (odc. 10),
- Klaunowy pająk (odc. 58)
- Adam Bauman –
- Profesor St. Croix (odc. 8),
- Hector (odc. 40-41, 48-49, 68-70)
- Marta Słociak-Wiszniewska – Fernanda Pizzazo (odc. 8)
- Kamil Pruban – Czarek / Herbert (odc. 9)
- Paweł Szczesny –
- Percival (odc. 6),
- Xavier (odc. 9, 11-16, 51, 54),
- Hortensja Krogulec (odc. 10, 13, 18, 22-23, 53-56, 58-59, 62, 67-70, S3),
- William (odc. 32)
- Przemysław Nikiel – Attyla (odc. 9-10, 13, 17-18, 51, 57-58, 68-70, S2, 67)
- Tomasz Jarosz –
- Nigel (odc. 11-13, 16-17, 19-23, 55, 58-59),
- Wujaszek „Monty” Montgomery (odc. 58)
- Katarzyna Kozak –
- Pani Sugarby / Sugracha Odwieczna (odc. 13),
- Madame Canardist (odc. 32, 38, 47)
- Katarzyna Mogielnicka −
- Mała Roszpunka (odc. 14),
- Catalina „Ruda” (odc. 15),
- Mała Kasandra (odc. 50)
- Olga Cybińska –
- Kiera „Wredna” (odc. 15, 53-54, 57-58, 60, 62-63, 68-70),
- Dziewczynka (odc. 11)
- Mirosław Wieprzewski – Griffin z Pittsford (odc. 16)
- Anna Sroka-Hryń – Sroga Renia (odc. 17)
- Agata Pruchniewska − Lady Krach (odc. 18)
- Artur Kozłowski − Chłopiec (odc. 18-19)
- Katarzyna Dąbrowska – Willow (odc. 19)
- Wojciech Żołądkowicz –
- Strażnik Stach (seria III),
- Tajemniczy mężczyzna (odc. 19),
- Wacek „Łasica” (odc. 15, 26-28, 37),
- Virtuous St. Goodberry (odc. 39),
- Lord Demanitus (odc. 47, 68-70)
- Michał Konarski −
- Król Edmund (odc. 26-27, 40-41, 48-50, 52, 62, 67-70),
- Juniper (odc. 51)
- Jan Kulczycki – Baron (odc. 26-27, 66)
- Michalina Łabacz − Vex (odc. 26-29)
- Ewa Prus – Stalyan (odc. 26-27, 39)
- Marcin Troński – Quaid (odc. 28-29)
- Zofia Domalik – Staruszka (odc. 28)
- Anna Apostolakis –
- Matka (odc. 31),
- Florina (odc. 34),
- Strażnik Lorb (odc. 34)
- Tomasz Borkowski –
- Ojciec (odc. 31),
- Król Trevor (odc. 43),
- Bruno Gromowładny (odc. 66)
- Anna Gajewska –
- Petunia (odc. 32),
- Serafina (odc. 35)
- Grzegorz Kwiecień −
- Grajek (odc. 32),
- Borb (odc. 34)
- Zbigniew Konopka –
- Cutter (odc. 26-27),
- Strażnik iglicy (odc. 33),
- Kapitan promu (odc. 37),
- Dart (odc. 39)
- Lucyna Malec – Caliope (odc. 33, 64)
- Paweł Kubat −
- Alfons (odc. 34, 36, 61),
- Jorn (odc. 34),
- Strażnik Piotruś (seria III),
- Dwayne (odc. 60)
- Waldemar Barwiński – Dale / fałszywy Giovanni (odc. 37)
- Janusz Wituch –
- Otter (odc. 37),
- Komisarz Kuc (odc. 39)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński −
- Vigor (odc. 32, 38),
- Pocket (odc. 37),
- Wodny goblin
- Robert Tondera − Bracia Karczybykowie (odc. 37)
- Dariusz Odija − Haczyk (odc. 43)
- Artur Kaczmarski − Troumus / Matthews (odc. 44-46)
- Jakub Strach −
- Mały Lance Bajera / Arnwaldo Schnitz (odc. 45),
- Seth (odc. 65)
- Nastazja Bytner − Mała Kasandra (odc. 45)
- Natalia Jankiewicz − Zaczarowana dziewczynka (odc. 50, 52-53, 55, 58, 61-65, 67-70)
- Przemysław Glapiński – Czarek / Herbert (odc. 50-51)
- Agnieszka Matysiak –
- Klementyna (odc. 50-51),
- Kapitan Creighton (odc. 53)
- Krzysztof Cybiński – Kai (odc. 50-51)
- Tomasz Steciuk – Frycek (odc. 50, 52, 54, 58, 67-70, S4)
- Delfina Wilkońska – Maisie (odc. 51)
- Maja Kwiatkowska − Catalina „Ruda” (odc. 53-54, 58, 60, 62-63, 68-70)
- Anna Ułas − Królowa Ingvarru (odc. 55)
- Magdalena Herman-Urbańska −
- Faith (odc. 55),
- Służąca (odc. 58)
- Grzegorz Drojewski − Młody Julian „Julek” Szczerbiec / Flynn Rajtar (odc. 56)
- Miłosz Konkel − Młody Lance Bajera / Arnwaldo Schnitz (odc. 56)
- Karol Kwiatkowski − Chłopiec (odc. 58)
- Antoni Domin − Chłopiec (odc. 65)
- Wojciech Machnicki
- Marta Dylewska − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Aleksander Sosiński − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Aldona Struzik − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Anna Wodzyńska − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Marta Dobecka
- Norbert Kaczorowski
- Mateusz Kmiecik
- Julia Łukowiak
- Aleksandar Milićević
- Karolina Gibowska
- Józef Grzymała
- Magdalena Jaworska
- Tomasz Olejnik
- Jakub Sasak
- Monika Szomko
- Sebastian Świerszcz
i inni
Wykonanie piosenek:
- „Wiatr we włosach”: Małgorzata Nakonieczna (czołówka)
- „Więcej siebie dać”: Anna Karwan, Natalia Piotrowska (tyłówka)
- „Zaklęcie”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 1, 51)
- „Ten fach”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Smołowik oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Adam Krylik, Ewa Prus, Jakub Szydłowski, Daniel Wojsa (odc. 11)
- „Będziesz dumę czuł”: Marcin Franc (odc. 12)
- „Będziesz dumę czuł” (Repryza): Marcin Franc (odc. 12)
- „Zaklęcie”: Katarzyna Mogielnicka (odc. 14)
- „Ty i ja”: Sylwia Przetak, Katarzyna Owczarz (odc. 14)
- „Mówię wam”: Anna Sroka-Hryń, Małgorzata Nakonieczna, Jacek Król, Robert Jarociński, Przemysław Nikiel, Wojciech Paszkowski Grzegorz Pawlak oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Adam Krylik, Jakub Szydłowski, Daniel Wojsa (odc. 17)
- „Dzisiaj na wszystko mnie stać”: Marcin Franc, Anna Smołowik, Maciej Stuhr, Małgorzata Nakonieczna, Szymon Kuśmider oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Jakub Jurzyk, Wojciech Paszkowski, Krzysztof Pietrzak, Natalia Piotrowska, Anna Sochacka, Klementyna Umer, Przemysław Zubowicz (odc. 22-23)
- „Wolna chcę być”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 22-23)
- „Mój cel − cały świat”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Anna Smołowik (odc. 26-27)
- „Niech by wróciły tamte dni”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 26-27)
- „Mój cel − cały świat” (Repryza): Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 26-27)
- „To widzę stąd”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Smołowik (odc. 31)
- „Hook Foot’s Ballad”: Robert Jarociński, Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 35)
- „Mój najlepszy kumpel”: Maciej Stuhr, Jakub Szydłowski (odc. 40)
- „Reverse Incantation”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 40)
- „Ciągle muszę czekać”: Anna Świątczak (odc. 41)
- „Życie jak sen”: Dariusz Odija oraz chór w składzie: Anna Frankowska, Katarzyna Owczarz, Anna Sochacka, Krzysztof Cybiński, Jakub Szydłowski (odc. 43)
- „With You by My Side”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Anna Smołowik (odc. 48)
- „Everything I Ever Thought I Knew”: Maciej Stuhr (odc. 49)
- „Ciągle muszę czekać” (Repryza): Katarzyna Mogielnicka, Anna Świątczak (odc. 50)
- „Crossing the Line”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Świątczak (odc. 50)
- „Stronger than Ever Before”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Jakub Szydłowski i inni (odc. 51)
- „Bigger Than That”: Jakub Szydłowski (odc. 58)
- „The Girl Who Has Everything”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 62-63)
- „The Girl Who Has Everything” (Repryza): Małgorzata Nakonieczna (odc. 62-63)
- „Nothing Left to Lose”: Anna Świątczak, Marcin Franc (odc. 62-63)
- „Through It All”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Jakub Szydłowski, Marcin Franc, Szymon Kuśmider, Klementyna Umer, Michał Konarski, Wojciech Paszkowski, Przemysław Nikiel oraz chór w składzie: Anna Sochacka, Kamil Bijoś, Jakub Jurzyk, Daniel Wojsa (odc. 68-70)
- „I’d Give Anything”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 68-70)
- „Żyli długo i przeszczęśliwie” (Finał): Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Szymon Kuśmider, Klementyna Umer oraz chór w składzie: Anna Sochacka, Kamil Bijoś, Jakub Jurzyk, Daniel Wojsa (odc. 68-70)
Reżyseria:
- Wojciech Paszkowski (odc. 1-12, 24-25, S1-S4),
- Artur Kaczmarski (odc. 13-23, 26-70)
Reżyser muzyczny:
- Agnieszka Tomicka (odc. 1, 11-12, 14, 17, 22-23, 26-27, 31, 35, 40-41, 43, 50-51, 58, 62-70; czołówka, tyłówka),
- Monika Malec (odc. 48-49)
Dialogi: Piotr Lenarczyk
Teksty piosenek: Michał Wojnarowski
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Dźwięk: Łukasz Fober, Ewa Łebek, Adam Łonicki, Krzysztof Jaworski, Aleksandra Maciaszczyk, Mateusz Michniewicz, Sergio Pinilla Vásquez, Michał Wróblewski, Damian Zubczyński
Mix: Piotr Zygo
Kierownictwo produkcji: Walentyna An, Beata Jankowska
Opieka artystyczna: Justyna Musialska, Ryszard Kunce
Produkcja polskiej wersji językowej: Disney Character Voices International, Inc.
Lektor:
- Paweł Bukrewicz (odc. 1-5, 24-25, S1-S4),
- Jacek Brzostyński (odc. 6-23, 26-70)
Odcinki[]
Numer odcinka | Tytuł | Premiera | |||
---|---|---|---|---|---|
Serial | Sezon | Oryginalny | Polski | Świat | Polska |
1 | 1 | What the Hair!? | Jasny fryz | 24 marca 2017 | 25 września 2017 |
2 | 2 | Rapunzel's Enemy | Wróg Roszpunki | 31 marca 2017 | 26 września 2017 |
3 | 3 | Fitzherbert P.I. | Szczerbiec na tropie | 7 kwietnia 2017 | 27 września 2017 |
4 | 4 | Challenge of the Brave | Wyzwanie najdzielniejszych | 14 kwietnia | 28 września 2017 |
5 | 5 | Cassandra v. Eugene | Cassandra kontra Julek | 21 kwietnia 2017 | 29 września 2017 |
6 | 6 | The Return of Strongbow | Powrót Bajery | 28 kwietnia 2018 | 2 października 2017 |
7 | 7 | In Like Flynn | Przyczajony Julek, ukryty król | 23 lipca 2017 | 3 października 2017 |
8 | 8 | Great Expotations | Konkurs naukowy | 30 lipca 2017 | 4 października 2017 |
9 | 9 | Under Raps | Sekrety miłości | 6 sierpnia 2017 | 5 października 2017 |
10 | 10 | One Angry Princess | 24 godziny | 13 sierpnia 2017 | 6 października 2017 |
11 | 11 | Pascal's Story | Historia Pascala | 20 sierpnia 2017 | 12 grudnia 2017 |
12 | 12 | Big Brother's of Corona | Starsi bracia Julek i Lance | 1 października 2017 | 13 grudnia 2017 |
13 | 13 | The Wrath of Ruthless Ruth | Gniew Srogiej Reni | 8 października 2017 | 14 grudnia 2017 |
14 | 14 | Max's Enemy | Wróg Maksa | 15 października 2017 | 15 grudnia 2017 |
15 | 15 | The Way of the Willow | Dwie Siostry | 22 października 2017 | 14 maja 2018 |
16 | 16 | Queen for a Day | Kryzysowa królowa | 19 listopada 2017 | 2 grudnia 2017 |
17 | 17 | Painter's Block | Blokada twórcza | 26 listopada 2017 | 11 grudnia 2017 |
18 | 18 | Not in the Mood | Osobliwość Osobowości | 2 grudnia 2017 | 15 maja 2018 |
19 | 19 | The Quest for Varian | W Poszukiwaniu Variana | 9 grudnia 2017 | 16 maja 2018 |
20 | 20 | The Alchemist Returns | Powrót Alchemika | 16 grudnia 2017 | 17 maja 2018 |
21 | 21 | Secret of the Sundrop | Tajemnica Złotego Kwiatu | 13 stycznia 2018 | 14 lipca 2018 |
22 | 1 | Beyond the Corona Walls | Poza murami Korony | 26 listopada 2018 | |
23 | 2 | The Return of Quaid | Powrót Szeryfa | 28 listopada 2018 | |
24 | 3 | Goodbye and Goodwill | Festiwal rywalizacji | 29 listopada 2018 | |
25 | 4 | Forest of No Return | Bezpowrotny las | 30 listopada 2018 | |
26 | 5 | Freebird | Wolni jak ptaki | 03 grudnia 2018 |
Zobacz też[]
Media: Zaplątani • I żyli długo i zaplątani • Zaplątani: Serial Postacie: Roszpunka • Flynn Rider • Gertruda • Pascal • Maximus • Frederic • Arianna • Bracia Karczybykowie • Haczyk • Nochal • Władimir • Attila • Ulf • Shorty • Pub Thugs • Kapitan Gwardii • Gwardia Pałacowa • Cztery siostry
Kasandra • Lady Krach • Varian • Lady Crowley • Monty • Sowa Kasandry • Lance Bajero • Fernanda Pizazzo • Andrew • Separatyści z Saporii • Xavier • Fidello • Piotruś • Stachu Miejsca: Korona • Zamek w Koronie • Wieża Roszpunki • Dziarskie Kaczątko Przedmioty: Korona Roszpunki • Patelnia Roszpunki Piosenki: Film: Nowe dni • Słuchaj się mnie • Marzenie mam • Kiedy jesteś tu • Zaklęcie • Każdy chciałby tak mieć
Serial: Life After Happily Ever After • Wind in My Hair • More of Me • Friendship Song • I Will Make You Have Faith In Me Odcinki: Shorty: "Checkmate" • "Prison Bake" • "Make Me Smile" • "Hare Peace"Sezon 1: "Jasny fryz • "Wróg Roszpunki" • "Szczerbiec na tropie" • "Wyzwanie najdzielniejszych" • "Kasandra kontra Julek " • "Powrót Bajery" • "Przyczajony Julek, ukryty król" • "Konkurs naukowy" • "Sekrety miłości" • "24 godziny" • "Historia Pascala" • "Starsi bracia Julek i Lance" • "Gniew Srogiej Reni" • "Wróg Maksa" • "The Way of the Willow" • "Kryzysowa królowa" • "Blokada twórcza" • "Not in the Mood" • "The Quest for Varian" • "The Alchemist Returns" • "Secret of the Sundrop - Part 1 " • "Secret of the Sundrop - Part 2" • "Rapunzel and the Fate of Corona - Part 1" • "Rapunzel and the Fate of Corona - Part 2" Inne: Dawno, dawno temu • Jej Wysokość Zosia • Tajemnice lasu |