Wodogrzmoty Małe to serial należący do Disney Channel Original Series.
Fabuła[]
Plany rodzeństwa Dippera i Mabel Pines zostają zrujnowane, gdy rodzice wysyłają ich do domku wujka Stana w Wodogrzmotach Małych w stanie Oregon, który prowadzi najdziwniejsze na świecie muzeum The Mystery Shack, będące w rzeczywistości pułapką na turystów. Wkrótce Dipper i Mabel odkrywają jak tajemnicza jest miejscowość ich zwariowanego wujka i próbują zrobić wszystko, by nauczyć się żyć w Wodogrzmotach Małych.
Obsada[]
Role główne[]
- Jason Ritter jako Dipper Pines
- Kristen Schaal jako Mabel Pines
- Alex Hirsch jako Stanley Pines/Soos Ramirez/Bill Cyferka/Stary McGucket
- Linda Cardellini jako Wendy Corduroy
- J. K. Simmons jako Stanford Pines
Role drugoplanowe[]
- Dee Bradley Baker jako Naboki
- Thurop Van Orman jako Gideon Gleeful
- Jackie Buscarino jako Pacyfika Północna
- T.J. Miller jako Robbie Valentino
- Niki Yang jako Cuksa Chiu
- Carl Faruolo jako Grenda Grendinator
- Kevin Michael Richardson jako Daryl Blubs
- Keith Ferguson jako Erwin Durland
- Stephen Root jako Bud Gleeful
- Gregg Turkington jako Toby Nieustępliwy
- Jennifer Coolidge jako Susan Wentworth
- John DiMaggio jako Daniel Corduroy
- Will Forte jako Tyler Cutebiker
- Frank Welker jako Kozimierz
Role gościnne[]
- Conrad Vernon jako Tate McGucket
- Matt Chapman jako Syrenando
- Greg Ellis jako William Shakespeare
- Jonathan Banks jako Filbrick Pines
- Kari Wahlgren jako Ma Pines
Wersja polska[]
Wystąpili:
- Paweł Ciołkosz –
- Dipper Pines,
- Tyrone (klon Dippera) (odc. 9),
- Klony Dippera (odc. 9),
- Dippy Fresh (odc. 39)
- Agnieszka Pawełkiewicz – Mejbel Pines
- Jarosław Boberek –
- Stanley (Stanek) Pines, wujek Dippera i Mejbel,
- Burmistrz Brzęczyszczykiewicz (odc. 31-32)
- Zbigniew Konopka –
- Szeryf Blubs,
- Ochroniarz (odc. 2),
- Głosy z knajpy (odc. 2),
- Jeden z męskoturów (odc. 6),
- Właściciel stoiska (odc. 7),
- Siergiej (odc. 22),
- Wielki Heniek (odc. 22),
- Kucharz (odc. 29),
- Ósemka (odc. 38),
- Oczodół (odc. 38),
- Drzewo (odc. 39),
- Multimiś (odc. 40)
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Wendy,
- Mama rudego chłopca (odc. 1),
- Narzeczona Reginalda (odc. 1),
- Shandra Jimenez (odc. 2),
- Automatyczna sekretarka (odc. 6),
- Kobieta wysyłająca list (odc. 6),
- Pani Gleeful (odc. 11),
- Brązowowłosa turystka (odc. 14),
- Donna (odc. 14),
- Turystka (odc. 14),
- Modelka (odc. 15),
- Jedna z fanek 1-2-3-5 (odc. 16),
- Mały chłopiec (odc. 18),
- Ekspedientka (odc. 24),
- Jedno z dzieci (odc. 24),
- Kuzynka Soosa (odc. 28),
- Charlie (odc. 29),
- Fanka Bożka Miłości (odc. 29),
- Turystka, którą próbował poderwać Dipper (odc. 35),
- Babcia Sweetkins (odc. 35),
- Dziewczyna z Log Landu (odc. 35)
- Candy (Cuksa) (odc. S10)
- Wojciech Paszkowski –
- Stary McGucket / Fiddleford,
- Larry King (odc. 2),
- Sprzedający figury woskowe (odc. 2),
- Głos w TV (odc. 3),
- Opętana Mabel (odc. 3),
- Pa (odc. 3, 34),
- Turyści (odc. 4, 14),
- Gnomy (odc. 5),
- Jeden z męskoturów (odc. 6),
- farmer (odc. 7, 36),
- Głos z głośnika (odc. 8),
- Preston Północny, tata Pacyfiki (odc. 8, 22, 31),
- Bogaty nastolatek (odc. 10),
- Spiker TV (odc. 10),
- Cukrzyk (odc. 12),
- Skaczące główki (odc. 12),
- Chłopiec w izolatce (odc. 13),
- Doug (odc. 14),
- Turysta obrażany przez Stanka (odc. 15),
- Rumble Grzmocisław (odc. 24),
- Głos komputera Nabokiego (odc. 26),
- Członek stowarzyszenia (odc. 27),
- Nastolatek w reklamie (odc. 32),
- Prezenter (odc. 33),
- Ojciec Emmy (odc. 35),
- Głos Niepalnego Szopa (odc. 35),
- Jeden z gnomów (odc. 37),
- Jeden z jednorożców (odc. 37),
- Gremloblin,
- mężczyźni na basenie
- Janusz Wituch –
- Toby Nieustępliwy,
- Strażnik McGucket (odc. 1),
- Tyler Cutebiker (odc. 1, 23, 26, 30-33, 38, 40),
- Dziadek (odc. 1),
- Inspektor z serialu Kaczo-dektyw (odc. 2),
- Sherlock Holmes (odc. 2),
- Tłum na konferencji (odc. 2),
- Thompson (odc. 3),
- Bud Gleeful (odc. 4, 11, 20),
- Policjant Edwin Durland (odc. 6, 8, 12-13, 15, 17-18, 20, 28, 32-33, 40),
- Kierowca powozu (odc. 7),
- Głos w radiu (odc. 13),
- Futbot (odc. 15),
- Butelka (odc. 28),
- Jeden z gofrów-ochroniarzy (odc. 39),
- Opalający się mężczyzna
- Jacek Król –
- Męski Dan (odc. 1-2, 6, 12, 20, 23, 30-31),
- Coolio (odc. 2),
- Tłum na konferencji (odc. 2),
- Lektor serialu (odc. 3),
- Lektor reklamy Gideona (odc. 4),
- Huctwa (odc. 6),
- Steve (odc. 8),
- Udzielający ślubu (odc. 8),
- Dundgren (odc. 9),
- Facet z przyszłości (odc. 9),
- Głos automatu (odc. 10),
- Chłopiec zamknięty w klatce (odc. 13),
- Pan Baseniak (odc. 13),
- Kowboj Czacha (odc. 15),
- Głos symulatora (odc. 28),
- Troll (odc. 32),
- Facet w barze (odc. 33),
- Oczodół (odc. 33),
- Przedstawiciel uniwersytetu (odc. 34),
- Tata Stana i Forda (odc. 34),
- Earl,
- Ochroniarz,
- Rowerzysta
- Grzegorz Falkowski –
- Charlie (odc. 1),
- Reginald (odc. 1),
- Syn Męskiego Dana (odc. 1),
- Głos z radiowozu (odc. 2),
- Tłum na konferencji (odc. 2),
- William Szekspir (odc. 2),
- Robbie (odc. 3, 7, 9-10, 12, 16, 20, 22, 27-29, 30, 37),
- Lektor programu (odc. 4),
- Jeff (odc. 5, 23, 27),
- Mężczyzna przy grillu (odc. 5),
- Jeden z męskoturów (odc. 6),
- Stary męskotur (odc. 6),
- Kierujący koniem (odc. 7),
- Lolph (odc. 7),
- Rich (odc. 14),
- Spiker zapowiadający Koło fortuny (odc. 14),
- Brązowowłosy turysta (odc. 14),
- Rutbolista (odc. 15),
- Xyler (odc. 19),
- Aktor w telewizji,
- Turysta
- Tomasz Steciuk –
- Głosy z knajpy (odc. 2)
- Górnik (odc. 2),
- Policjant Edwin Durland (odc. 2, 23),
- Groucho Marx (odc. 2),
- Hrabia Lionel (odc. 3),
- Roluc (odc. 4),
- Chłopak sprzedający materace (odc. 5),
- Quentin Trembley (odc. 8),
- Głos TV (odc. 22),
- Rycerz liliput (odc. 22),
- Gwiazda (odc. 26)
- Jakub Szydłowski –
- Soos,
- Facet w barze (odc. 2),
- Narrator serialu Kaczo-dektyw (odc. 2),
- Chłopiec, który wziął kartkę Mabel (odc. 5),
- Normal (skrzaty w przebraniu) (odc. 5),
- Wódz Wódz (odc. 6),
- Tata chłopca (odc. 14),
- Duch drwala (odc. 31)
- Joanna Pach –
- Leniwa Klucha,
- Wnuki (odc. 1),
- Księżna (odc. 3),
- Ma (odc. 3),
- Tambry (odc. 3),
- Pacyfika Północna (odc. 7-9, 22, 31, 38, 40),
- Chłopiec przebrany za komandosa (odc. 12),
- Gorney (odc. 12),
- Carla (odc. 14, 19),
- Chłopiec (odc. 14),
- Mama Billy'ego (odc. 14),
- Turyści (odc. 14),
- Jedna z fanek 1-2-3-5 (odc. 16),
- Shandra Jimenez (odc. 16, 20, 38, 40),
- Brązowowłosa dziewczyna (odc. 17),
- Jedno z dzieci (odc. 24),
- Cynamon (odc. 26),
- Dziecko,
- Dziecko na basenie,
- Dziewczynka,
- Menadżerka,
- Uczestniczka
- Piotr Bajtlik – Nate (odc. 3)
- Grzegorz Drojewski –
- Lee (odc. 3),
- Lekarz (odc. 4),
- Papuga (odc. 4),
- Turyści (odc. 4),
- Tyler Cutebiker (odc. 6, 13),
- Blendin Blondyn (odc. 7),
- Syrenando (odc. 13),
- Billy (odc. 14),
- Gracz w Kole fortuny (odc. 14),
- Kierownik studia (odc. 14),
- Wymiotujący turysta (odc. 14),
- Żongler (odc. 15),
- Chłopiec,
- Mężczyźni na basenie
- Grzegorz Kwiecień –
- Multimiś (odc. 6),
- Mały chłopiec (odc. 7),
- Agent FBI (odc. 8),
- Gruba (Grenda),
- Rumble Grzmocisław (odc. 10, 40),
- Prawnik (odc. 10),
- Dzieci (odc. 12),
- Spiker TV (odc. 12),
- Rybak (odc. 13),
- Głos w TV (odc. 20),
- Członkowie stowarzyszenia (odc. 27),
- Gitarzysta (odc. 29),
- Lee (odc. 29, 33, 39),
- Lektor reklamy (odc. 33)
- Preston Północny, tata Pacyfiki (odc. 38),
- Lolph (odc. 38),
- Głos w świecie Mejbel (odc. 39),
- Robbie (odc. 40),
- Davey,
- Producent,
- Satyr
- Katarzyna Groniec –
- Gideon (odc. 4, 8, 11, 13, 19-20),
- Kobieta w wozie (odc. 7),
- Mama Pacyfiki (odc. 8),
- Sue (odc. 8),
- Cuksa (odc. 9, 12, 16-17),
- Sassica (kobieta w talk-show) (odc. 10),
- Kierownik sklepu (odc. 12),
- Abuelita, babcia Soosa (odc. 20)
- Agata Pruchniewska –
- Głos ciuchcii (odc. 24),
- Melody (odc. 24),
- Cuksa (Candy) (odc. 25, 28, 31, 33, 37),
- Tambry (odc. 28-29, 31),
- Mama Pacyfiki (odc. 31),
- Shandra Jimenez (odc. 33)
- Krzysztof Szczepaniak –
- Craz (odc. 22),
- Jeden z liliputów (odc. 22),
- Xyler (odc. 22),
- Agent Trigger (odc. 23, 30-31),
- Gabe Bensen (odc. 25, 29),
- Kolega Soosa (odc. 28),
- Syrenando (odc. 29)
- Waldemar Barwiński – Stanford Pines (odc. 32-34, 36-38, 40)
- Jan Barwiński – Mały Ford (odc. 34)
- Konstanty Barwiński – Mały Stan (odc. 34)
- Jarosław Domin –
- Bill Cyferka (odc. 19, 25, 36-40),
- Facet napadający na Carlę (odc. 19),
- Gary (odc. 24),
- głos w kolejce linowej (odc. 35),
- Nauczyciel (odc. 36)
- Wojciech Chorąży –
- ochroniarz (odc. 22),
- Franz (odc. 22),
- Blendin Blondyn (odc. 28, 38),
- Tata Robbiego (odc. 29),
- Celestairóżibłękiciemórz (odc. 37),
- Jeden z gnomów (odc. 37),
- Jeden z jednorożców (odc. 37),
- Dziurka (odc. 39),
- Dzieciak z klasy Dippera i Mejbel (odc. 39),
- Jeff (odc. 40),
- Bud Gleeful (odc. 40)
- Agnieszka Fajlhauer –
- Gideon (odc. 33, 38, 40),
- Mama Robbiego (odc. 40),
- Cuksa (Candy) (odc. 40)
W pozostałych rolach:
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – Ma (pierwsza kwestia w odc. 3)
- Adam Fidusiewicz –
- Boysband 1-2-3-5 (odc. 16),
- Bileter (odc. 16),
- Xyler (odc. 19)
- Cezary Kwieciński –
- producent zespołu 1-2-3-5 (odc. 16),
- Bobby Renzobbi (odc. 18),
- Turysta (odc. 18),
- Reggie, kuzyn Soosa (odc. 24),
- Harry Gliniecki (odc. 26),
- Bud Gleeful (odc. 27, 33),
- Kuzyn Soosa (odc. 28),
- Thompson (odc. 29),
- Crampelter (odc. 34)
- Tomasz Robaczewski –
- Tyler Cutebiker (odc. 16, 20),
- Facet w reklamie (odc. 18),
- Craz (odc. 39)
- Bożena Furczyk –
- Trixandra (odc. 21),
- Cuksa (odc. 23),
- Tambry (odc. 23),
- Mama Robbiego (odc. 29)
- Krzysztof Cybiński –
- Chłopak Trixandry (odc. 21),
- Francuz liliput (odc. 22),
- Lolph (odc. 28),
- Chłopiec, który wziął kartkę Mabel (odc. 29),
- Jeden z nastolatków (odc. 29),
- Kierujący sceną (odc. 29),
- Policjanci z wydziału specjalnego (odc. 30),
- Multimiś (odc. 39)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński –
- Inspektor budowlany (odc. 21),
- Jeden z liliputów (odc. 22)
- Miłogost Reczek –
- Tajemniczy mężczyzna / Kształtomistrz (odc. 21),
- Pirat liliput (odc. 22)
- Kamil Pruban –
- Agent Powers (odc. 23, 30-31, 34),
- Jeden z gofrów-ochroniarzy (odc. 39),
- Dziecko Czasu (odc. P01)
- Elżbieta Gaertner – Abuelita, babcia Soosa (odc. 24, 28)
- Beata Jankowska-Tzimas – GIFfany (odc. 24)
- Adam Krylik –
- Animatroniczny suseł (odc. 24),
- Animatroniczna sowa (odc. 24),
- Przepasaniec (odc. 26),
- Dziecko Czasu (odc. 28)
- Wojciech Machnicki –
- Wiedźma od rąk (odc. 26),
- Iwan Ślepy (odc. 27)
- Robert Tondera –
- Listonosz (odc. 28),
- Dundgren (odc. 28),
- Jeden z nastolatków (odc. 29),
- Ochroniarz (odc. 29),
- Koszykarz (odc. 31),
- Dyrektor liceum (odc. 34)
- Mariusz Czajka –
- Bożek Miłości (odc. 29),
- Agent Trigger (jedna scena w odc. 30),
- Lokaj (odc. 31),
- Maksymilian Bogumił – Marius von Fundshauser (odc. 31)
- Mieczysław Morański –
- Prawdopodobor (odc. 32),
- Współwięzień (odc. 33),
- Profesor (odc. 34)
- Marta Markowicz – Darlene (odc. 35)
- Wojciech Żołądkowicz – Koci sędzia w świecie Mejbel (odc. 39)
- Bartosz Wesołowski – Alex Hirsch (odc. P01)
i inni
Wykonanie piosenek:
- Agnieszka Pawełkiewicz (odc. 1, 9, 23, 25),
- Tomasz Steciuk (odc. 3, 23),
- Katarzyna Groniec (odc. 4),
- Joanna Pach (odc. 9)
- Grzegorz Falkowski (odc. 16, 29),
- Jakub Molęda (odc. 16),
- Jarosław Boberek (odc. 23),
- Paweł Ciołkosz (odc. 23),
- Zbigniew Konopka (odc. 23),
- Krzysztof Cybiński (odc. 24),
- Krzysztof Szczepaniak (odc. 25),
- Piotr Gogol (odc. 29),
- Jan Radwan (odc. 29),
- Cezary Kwieciński (odc. 33),
- Olga Szomańska
i inni
Reżyseria:
- Wojciech Paszkowski (odc. 1-39),
- Artur Kaczmarski (odc. 40)
Reżyser muzyczny: Agnieszka Tomicka
Tłumacz / Tekst polski:
- Róża Maczek (odc. 1-10),
- Barbara Eyman (odc. 11-15, 21-25),
- Maciej Wysocki (odc. 16-20, 27-31, 33-34, 37, 39-40),
- Jakub Kowalczyk (odc. 35-36, 38)
Teksty piosenek: Barbara Eyman (odc. 11-15)
Montaż: Magdalena Waliszewska (odc. 6-10)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Ciecierska
Studio: SDI MEDIA POLAND
Lektor:
- Artur Kaczmarski,
- Jakub Szydłowski (napisy ekranowe w odc. 16-17)
Odcinki[]
Numer odcinka | Tytuł | Premiera | |||
---|---|---|---|---|---|
Serial | Sezon | Świat | Polska | ||
Sezon 1 | |||||
1 | 1 | Tourist Trapped | 15 czerwca 2012 | 20 października 2012 | |
2 | 2 | The Legend of the Gobblewonker | 29 czerwca 2012 | 10 listopada 2012 | |
3 | 3 | Headhunters | 30 czerwca 2012 | 17 listopada 2012 | |
4 | 4 | The Hand That Rocks the Mabel | 6 lipca 2012 | 24 listopada 2012 | |
5 | 5 | The Inconveniencing | 13 lipca 2012 | 1 grudnia 2012 | |
6 | 6 | Dipper vs. Manliness | 20 lipca 2012 | 12 grudnia 2012 | |
7 | 7 | Double Dipper | 10 sierpnia 2012 | 22 grudnia 2012 | |
8 | 8 | Irrational Treasure | 17 sierpnia 2012 | 29 grudnia 2012 | |
9 | 9 | The Time Traveler's Pig | 24 sierpnia 2012 | 9 lutego 2013 | |
10 | 10 | Fight Fighters | 14 września 2012 | 6 kwietnia 2013 | |
11 | 11 | Little Dipper | 28 września 2012 | 13 kwietnia 2013 | |
12 | 12 | Summerween | 5 października 2012 | 31 października 2013 | |
13 | 13 | Boss Mabel | 15 lutego 2013 | 3 października 2013 | |
14 | 14 | Bottomless Pit! | 1 marca 2013 | 10 października 2013 | |
15 | 15 | The Deep End | 15 marca 2013 | 17 października 2013 | |
16 | 16 | Carpet Diem | 5 kwietnia 2013 | 24 października 2013 | |
17 | 17 | Boyz Crazy | 19 kwietnia 2013 | 7 listopada 2013 | |
18 | 18 | Land Before Swine | 28 czerwca 2013 | 14 listopada 2013 | |
19 | 19 | Dreamscaperers | 12 lipca 2013 | 21 listopada 2013 | |
20 | 20 | Gideon Rises | 2 sierpnia 2013 | 28 listopada 2013 | |
Sezon 2 | |||||
21 | 1 | Scaryoke | 1 sierpnia 2014 | 6 grudnia 2014 | |
22 | 2 | Into the Bunker | 4 sierpnia 2014 | 6 grudnia 2014 | |
23 | 3 | The Golf War | 11 sierpnia 2014 | 13 grudnia 2014 | |
24 | 4 | Sock Opera | 18 sierpnia 2014 | 20 grudnia 2014 | |
25 | 5 | Soos and the Real Girl | 22 września 2014 | 8 lutego 2015 | |
26 | 6 | Little Gift Shop of Horrors | 4 października 2014 | 15 lutego 2015 | |
27 | 7 | Society of the Blind Eye | 27 października 2014 | 22 lutego 2015 | |
28 | 8 | Blendin's Game | 10 listopada 2014 | 22 kwietnia 2015 | |
29 | 9 | The Love God | 26 listopada 2014 | 19 kwietnia 2015 | |
30 | 10 | Northwest Mansion Mystery | 16 lutego 2015 | 28 czerwca 2015 | |
31 | 11 | Not What He Seems | 9 marca 2015 | 5 lipca 2015 | |
32 | 12 | A Tale of Two Stans | 13 lipca 2015 | 11 października 2015 | |
33 | 13 | Dungeons, Dungeons and More Dungeons | 3 sierpnia 2015 | 18 października 2015 | |
34 | 14 | The Stanchurian Candidate | 24 sierpnia 2015 | 25 października 2015 | |
35 | 15 | The Last Mabelcorn | 7 września 2015 | 1 listopada 2015 | |
36 | 16 | Roadside Attraction | 21 września 2015 | 12 marca 2016 | |
37 | 17 | Dipper and Mabel vs. the Future | 12 października 2015 | 19 marca 2016 | |
38 | 18 | Weirdmageddon Part 1 | 26 października 2015 | 26 marca 2016 | |
39 | 19 | Weirdmageddon 2: Escape from Reality | 23 listopada 2015 | 2 kwietnia 2016 | |
40 | 20 | Weirdmageddon 3: Take Back The Falls | 15 luty 2016 | 29 kwietnia 2016 | |
41 | 21 | Weirdmageddon 4: Somewhere in the Woods |
Zobacz też[]
Media: Wodogrzmoty Małe Postacie: Dipper Pines • Mabel Pines • Stanley Pines • Stanford Pines • Soos Ramirez • Wendy Corduroy • Naboki • Bill Cyferka • Gideon Gleeful • Pacyfika Północna • Robbie Valentino • Stary McGucket • Cuksa Chiu • Grenda Grendinator • Daryl Blubs • Erwin Durland • Daniel Corduroy • Tate McGucket • Susan Wentworth • Melody Miejsca: Wodogrzmoty Małe • Oregon • Grota Tajemnic Odcinki: Sezon 1: Turystyczna pułapka • Legenda o potworze Gobblewonker • Łowcy głów • Nad ręką Mabel • Utrudnienie • Dipper kontra Męskość • Podwójny Dipper • Absurdalny Skarb • Świnia w Czasie • Walka Bojowników • Mały Dipper • Latoween • Szef Mabel • Dziura bez dna • Na samym dnie • Dywan • Szaleni chłopcy • Świat przed świnią • Senna ucieczka • Gideon rośnie
Sezon 2: Stracha-oke • W Bunkrze • Golfowa Wojna • Skarpeciana Opera • Soos i prawdziwa dziewczyna • Sklep ze strasznymi pamiątkami • Stowarzyszenie Ślepego Oka • Gra Blendina • Bożek Miłości • Tajemnica Posiadłości Północnych • Nie taki jak się wydaje • Opowieść o Dwóch Stanach • Lochy, Lochy i Więcej Lochów • Stankowy Kandydant • Ostatni Jednorożec Mabel • Drogowa atrakcja • Dipper i Mabel kontra przyszłość • Dziwnogeddon Część 1 • Dziwnogeddon 2: Ucieczka od Rzeczywistości • Dziwnogeddon 3: Odzyskać Wodogrzmoty Małe Piosenki: Disco Girl • Stan Wrong Song • Don't Start Un-Believing • Mabel Girl • We'll Meet Again |